Zespół
LEAN SYSTEMS

parallax layer

mgr inż. Michał Urbanowicz

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej i Politechniki Białostockiej, kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Swoje zainteresowania od zawsze wiązałem z techniką i technologią.

W szkole średniej zacząłem pracę w rodzinnym zakładzie, pomagając w naprawie sprzętu medycznego i stomatologicznego, dzięki temu mogłem poznawać sposób działania urządzeń. Na praktykach studenckich zapoznałem się z filozofią Lean Manufacturing, która wydała mi się idealnym rozwiązaniem wielu problemów zarówno w zakładach produkcyjnych jak i usługowych. Kolejne lata poświęciłem na doskonalenie swojej wiedzy z zakresu usprawnień produkcji – zarówno organizacyjnej jak i technicznej.

W trakcie trwania studiów zapoznałem się z technologią obróbki metali i tworzyw sztucznych, a także projektowaniem 2D i 3D. Wiedzę tę stale doskonalę i wykorzystuję w praktyce, a moim największym osiągnięciem, które jest wynikiem połączenia wiedzy technicznej i dotyczącej Lean jest śruba oraz nakrętka szybkozłączna – oba rozwiązania zostały zgłoszone jako patenty, a obecnie przygotowywane są do wprowadzenia na rynek.

mgr inż. Aleksandra Zakarzecka

Jestem absolwentką kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, które ukończyłam na Politechnice Białostockiej (I stopień) oraz Politechnice Warszawskiej (II stopień).

Wybranie kierunku studiów podyktowane było moimi zainteresowaniami, czyli tym jak wytwarzane są codzienne rzeczy. W trakcie studiów odbyłam praktyki zawodowe w firmie z branży automotive, a jej tematem były zagadnienia związane z Lean Manufacturing – mapowanie strumienia wartości oraz organizacja gniazda produkcyjnego.

Zrealizowany temat zainteresował mnie do tego stopnia, że postanowiłam swoją ścieżkę zawodową związać z usprawnianiem produkcji. Ukończenie studiów inżynierskich pozwoliło mi na zdobycie wiedzy z zakresu technologii produkcji oraz projektowania, a praca w Lean Systems na stałe doskonalenie tych umiejętności.